
BADILY LIVE
A felelős alkoholfogyasztás témájával foglalkozó Ésszel-iszom! program keretében 2017-ben hívtuk életre a kifejezetten a Z generációt célzó „Badily” alkoholprevenciós alprogramot, amely egy élő, interaktív drámapedagógiai foglalkozás a középiskolás korosztály és fiatal felnőttek számára. A már évek óta futó drámajáték az indulásától kezdve folyamatosan fejlődik és reflektál az alkoholfogyasztás kapcsán a fiatalok számára meghatározó témákra.
Kihívás, amire a Badily kínál megoldást:
Hogyan lehet a felelős alkoholfogyasztás témájával megszólítani fiatalokat, ahol a „full kicsekk” és a rohamivás számít menőnek?
Kiknek ajánljuk:
Olyan oktatóknak, nevelőknek és közösségszervezőknek, akik számára fontos a fiatalok alkoholprevenciós edukációja és nyitottak a kreatív és interaktív foglalkozások iránt.
Hogyan érhető el:
Az alkoholprevenciós program díjmentes, és csupán egy megfelelően nagy (kb. mint egy osztályterem vagy kultúr-/klubterem), ideális esetben fedett térre van szükség hozzá, ahol a programot vezető színészek és a résztvevő közönség is kényelmesen elfér.
A programra a következő e-mail címen lehet jelezni: horvath.bence@starski.hu
Az e-mailben, kérjük, tüntessék fel:
- az igénylő és befogadó intézmény/ szervezet/ csoport nevét
- a kapcsolattartó elérhetőségét (név, e-mail, telefon)
- a résztvevő fiatalok létszámát
Amennyiben érdeklődik a Badily program iránt, de nem áll rendelkezésre megfelelő helyszín vagy nehezen megoldható a színészek személyes jelenléte, akkor ajánljuk figyelmébe a Badily program online változatát, amely az alábbi linken érhető el: Badily Digital
Amit a Badily foglalkozásról tudni érdemes:
A dráma egy valós történeten alapuló, kitalált eseménysor, amely a középiskolás Kirschbaum Judit egy élethelyzetét tárja elénk. Judit teljesen hétköznapi életet él, pont olyan bulizós, sokszor szemtelen, kíváncsi és feszegeti a határokat, mint bármelyik vele egykorú fiatal. A forgatókönyv szerint az egyik átbulizott este után egy tragikus baleset részesévé válik, ezt a traumát dolgozzák fel a színészek és rajtuk keresztül a teljes közönség is.
Az előadás része az Instagram felülete is, amelyen keresztül a csoport előzőleg megismerheti a főszereplő karakterét a külön erre a célra létrehozott profil alapján. Így a drámajáték megkezdésekor a „nézők” már ismerősként tekintenek a főszereplőre.
Annak érdekében, hogy a program üzenete hatékonyan feldolgozható legyen, a foglalkozáson egyszerre egy csoport (maximum 25-30 fő) és a vezetőjük vehet részt. Az 50-60 perces program során nagyjából 10 perces felvonásokban színházi jelenetek, valamint drámapedagógiai foglalkozások váltják egymást, az előadók hol színészként, hol a drámapedagógiai foglalkozás vezetőjeként szólnak a fiatalokhoz. A drámán keresztül ismerik meg a résztvevők a szereplők történeteit és motivációit, amit játékos és interaktív formában dolgoznak fel a színészek segítségével. A drámapedagógia eszközei az asszociatív feladatok mellett, a taktilis ingerekre – látásra és tapintásra – is épít, valamint olyan „okos” eszközöket is bevet, mint a részegség szimuláló VR szemüvegek.
A színdarab végén a résztvevő fiatalok láthatják el tanácsokkal a főszereplőt, így maguk mondják ki azokat az üzeneteket és tanulságokat, amiket későbbiekben saját életszituációik kapcsán alkalmazhatnak majd.
Sárosi Gábor drámapedagógus és rendező a Kecskeméti Színjátszó Műhellyel és a HoTrio Színtársulattal közösen hívta életre a kifejezetten Z generációt célzó interaktív drámapedagógiai darabot.






A felelős alkoholfogyasztás témájával foglalkozó Ésszel-iszom! programról, amelynek része a fiataloknak szóló Badily, további információk érhetők el:
A Badily programot a következő díjakkal, helyezésekkel ismerte el a szakma:

CSR Piac-2013

Prizma PR Díj 2018 – Arany

CSR Hungary Award 2019

Doing Good Shortlist 2020